Mleczko migdałowe

Odkryłem bardzo prosty sposób na wyśmienite mleczko migdałowe. Zawsze zastanawiałem się co robić z osadem oleju. Skoro moje oleje zbierają coraz to nowe pochwały, to zapewne i mus migdałowy również przypadnie do gustu wybrednym smakoszom. Zrobienie mleczka z osadu migdałowego. Po wytłoczeniu oleju osad jest w nim zawarty. Jest trochę ciemniejszy od oleju.

 

Przyrządzenie mleczka to dosłownie parę chwil.

Podgrzewamy szklankę wody (zamiast wody można wybrać kawę zbożową lub prawdziwą). Łyżkę osadu wrzucamy do pojemnika i zalewamy wodą. Blenderem składniki miksujemy przez chwilę. Dodając kawałek banana i trochę miodu mamy napój pożywny dla każdego, czyli też dla dzieci. Jest to bardzo pożywne i nietuczące. Mleczko migdałowe pomaga utrzymywać naszą wagę ciała. Bardzo istotne jest, że jakościowe mleczko uzyskamy z jakościowego surowca. Ten, ja zapewniam. Kiedy poczujesz głód, łyknij własnego mleczka migdałowego. Szklanka takiego napoju z bananem i miodem jest bardzo odżywcze.

Mus migdałowy zawiera ok. 25% pożywnego, roślinnego białka czy węglowodany ok. 10%. Naturalny cukier roślinny stanowi kilka procent. Największą zawartość stanowi pełnowartościowy tłuszcz roślinny. Błonnik, to również kilka procent (dla poprawy perystaltyki jelit, na zaparcia). A może jeszcze dla urozmaicenia dodać kakao alkalizowane 20-22%. Dla mnie wyśmienite. Na śniadanie ekstra. Widzę u siebie jak spożywanie olejów wzmocniło moje ciało. A skoro stale jeszcze praktykuję ćwiczenia rozciągające, to też zauważyłem większą elastyczność mięśni. Energetyki sklepowe to nie dla mnie. Współczuję młodzieży, nieświadomej zagrożenia po piciu napojów energetyzujących (bez wskazywania marek).

 

Mus migdałowy to bardzo istotne proteiny, sole mineralne, magnez oraz witaminy z grupy A, E, D, B. Podobnie jak migdały poprawia pamięć i cyrkulację krwi, obniża cholesterol i wzmacnia kondycję paznokci. Zawarty błonnik stanowi ważny element prawidłowej pracy żołądka i jelit.

 

Popróbujcie i podzielcie się doświadczeniem.

 

Można dodać banan, ananas, malinkę, kakao alkalizowane 22-24% (wg uznania). Mus 350g daje 2500ml jakościowego i naturalnego mleczka.