Powrót

Badania zimnotłoczonego oleju lnianego złotego do diety Dr Budwig


Jeśli ktoś przekonuje was, że jego olej lniany po wytłoczeniu w ogóle nie jest natleniony, to zażądajcie wyniki badań labolatoryjnych jego oleju. On, jako producent albo pośrednik jest prawnie zobowiązany przedstawić takie badania do wglądu na życzenie klienta. Nie ważne czy jest rolnikiem czy przedsiębiorcą.

Proszę przeczytać dokładnie cały tekst (nawet kilka razy) aby w pełni zrozumieć poruszone tematy.

Badania były przeprowadzone w okresie od 18 stycznia do 18 maja 2019 roku. Oceniano dwa parametry oleju, które zmieniają się w trakcie przechowywania olejów tłoczonych na zimno. Dla nas najistotniejsze jest odporność oleju na natlenienie, potocznie jełczenie. Olej przechowywano w warunkach standardowych tj. w temperaturze 20 st.C - 25 st.C w pomieszczeniu ciemnym, bez dostępu światła dziennego. Nie chciałem w warunkach chłodniczych. W temp. pokojowej olej źle przygotowany szybciej ulega zepsuciu. Takie badanie utwierdza nas o wysokiej jakości  naszego produktu gotowego do spożycia. Natlenienie oleju wg normy jest liczba 10 meq/kg. Nasz olej po 4 miesiącach przechowywania był natleniony na 1,08 meq/kg. Co oznacza tylko 10% natlenienia w odniesieniu do dopuszczalnej normą górnej granicy. To jednoznacznie ukazuje, iż mój olej nawet po kilku miesiącach jest jeszcze bardzo, a to bardzo smaczny i odżywczy. Nie ma to się nijak do różnych teorii pseudofachowców, którzy twierdzą, iż olej lniany po kilku dniach nie nadaje się do spożycia. A na pewno tak twierdzi wielu handlarzy maszynami do wytłaczania oleju (przecież oni chcą sprzedać wytłaczarkę). Moje oleje tłoczone, pakowane i przechowywane wg określonych standardów, przez długi czas zachowują swoje walory smakowe i prozdrowotne. Mój olej nawet po określonym terminie minimalnej przydatności do spożycia jest natleniony tylko w    ok. 10%. Życzę smaczej degustacji i dobrego smaku.

Jeśli ktoś przekonuje was, że jego olej lniany po wytłoczeniu w ogóle nie jest natleniony, to zażądajcie wyniki badań labolatoryjnych jego oleju. On, jako producent albo pośrednik musi posiadać takie badania do wglądu na życzenie klienta. Nie ważne czy jest rolnikiem czy przedsiębiorcą.

    Strona: /