Wasze i nasze porady 

ADMIN 12-11-2019

SKŁADNIKI KOSMETYKÓW

D-panthenol (kwas pantotenowy) jest natu­ralnym składnikiem występującym w skórze i włosach, niezbędnym do ich prawidłowego formowania się. Czysty kwas pantotenowy jest bardzo nietrwały w wodnych roztworach, dla­tego w kosmetyce stosuje się wyłącznie stabilną pochodną witaminy B5 - pantenol.
Pantenol jest bardzo dobrze tolerowany przez skórę, nie podrażnia, ani nie uczula. Działa gojąco, przeciwzapalnie i regenerująco, poprawia barierę lipidową naskórka. Nawilża, wygładza i pogrubia włókno włosa oraz zapobiega rozdwajaniu.
Przy niedoborach witaminy B5 pojawia się szorstkość i łuszczenie skóry, a włosy szybciej siwieją, stają się porowate i matowe.

ADMIN 12-11-2019

KĄPIEL Z OLEJKIEM

Miłą formą pielęgnacji ciała jest kąpiel z do­datkiem olejków eterycznych. Przygotujemy ją dodając do wody dwie łyżki wcześniej przygo­towanego płynu.
Płyn otrzymujemy przez zmieszanie 200 ml oleju roślinnego, 25 ml lecytyny z 20 kroplami olejku eterycznego. Rodzaj olejku eterycznego dobie­ramy w zależności od tego, jakie działanie ma przynieść przygotowywana kąpiel:
- pielęgnujące (olejek lipowy, rumiankowy, nagietkowy),
- pobudzające (olejek miętowy, rozmarynowy),
- odprężające (olejek lawendowy, z melisy),
- przeciwpotne (olejek z szałwii),
- zapobiegające przeziębieniom (olejek z kopru włoskiego, olejek z tymianku).

ADMIN 12-11-2019

LIFTING WOLUMETRYCZNY

Lifting wolumetryczny jest sposobem przywró­cenia twarzy młodego wyglądu. Stanowi alter­natywę dla drogich i inwazyjnych metod stoso­wanych w chirurgii plastycznej.
Polega on na wstrzykiwaniu w głębokie warstwy skóry preparatów ze specjalnych odmian kwasu hialuronowego. Preparaty są gęstsze i trwalsze od typowych wypełniaczy.
Lifting wolumetryczny jest zabiegiem, który w ciągu kilkunastu minut wypełnia zapadniętą objętość policzków oraz pozwala wymodelo­wać kształt twarzy, w dowolny sposób poprawić profil.
Rezultat zabiegu utrzymuje się ponad 2 lata.
W zależności od intensywności zabiegu cena waha się od 1000 do 3500 PLN.

ADMIN 12-11-2019

ANANASOWA MASECZKA

Ananas jest źródłem wielu witamin i innych cen­nych składników, dlatego warto go wykorzystać w domowej kosmetyce.
Maseczka z surowego ananasa wygładzi i ujędr­ni skórę. Wystarczy rozgnieść miąższ z ananasa, dodać niewielką ilość naturalnego jogurtu i nało­żyć na skórę twarzy, szyi i dekoltu. Po kilkunastu minutach maseczkę należy zmyć.
Ananas może nam pomóc w pozbyciu się plamek pigmentacyjnych. Wystarczy sokiem z ananasa nasączyć gazę i przykryć nią twarz na kilkanaście minut. Po zabiegu twarz spłukujemy najpierw letnią wodą, a następnie dużą ilością wody zimnej. Aby efekty były widoczne należy zabieg powtarzać.

ADMIN 12-11-2019

ANANAS

Ananas jest źródłem wielu witamin i innych cen­nych składników. Zawiera: cukry, błonnik, po­tas, magnez, wapń, fosfor, żelazo, cynk, miedź, mangan, witaminy: A, B,, B2, B6, PR C, kwas folio­wy oraz bromelainę.
Zastosowanie bromelainy: - pomocniczo w chorobach wieńcowych - ze względu na właściwości przeciwzakrzepowe, - przy zapaleniach stawów oraz innych stanów zapalnych (właściwości przeciwzapalne i prze­ciwbólowe), - wspomaga gojenie ran, oparzeń, siniaków, opuchnięć, ukąszeń (działanie odkażające), - pomocniczo przy alergiach i chorobach dróg oddechowych.

Informacje zawarte w dziale "Porady" pochodzą ze źródeł ogólnodostępnych. Jako administrator strony www.najmar.pl nie biorę za nie odpowiedzialności.