Wasze i nasze porady 

ADMIN 12-11-2019

SKŁADNIKI KOSMETYKÓW

Witamina C jest jedną z najczęściej stosowanych witamin w kosmetyce.
Kwas askorbinowy, czyli witamina C jest ważny dla urody, gdyż niszczy wolne rodniki i chroni antyoksydanty.
Ma również swój udział w tworzeniu kolagenu, dodaje skórze elastyczności.
Likwiduje przebarwienia posłoneczne i rozjaśnia cerę.
Kosmetyki z witaminą C polecane są szczegól­nie osobom palącym, z pierwszymi, płytkimi zmarszczkami, ze zmianami naczyniowymi i z przebarwieniami powstałymi w wyniku nad­miernego opalania.
Kwas askorbinowy jest też stosowany m.in. jako składnik peelingu w gabinetach kosmetycznych.

ADMIN 12-11-2019

WZMACNIAMY KRĘGOSŁUP

Aby wspomóc odcinek piersiowy kręgosłupa należy regularnie wykonywać proste ćwiczenia:
1. Klękamy i opieramy cały ciężar ciała na łok­ciach. Wykonujemy wdech, wyginając przy tym plecy w tzw. koci grzbiet. Następnie wykonując wydech wyginamy kręgosłup w dół, robimy tzw. łódkę. Powtarzamy 10 razy.
2. Kładziemy się na brzuchu, ręce układamy wzdłuż tułowia, nogi wyprostowane. Unosimy barki w górę i wytrzymujemy pozycję przez kilka sekund. Wracamy do pozycji wyjściowej. Powtarzamy 10 razy.

ADMIN 12-11-2019

SIEMIĘ LNIANE

Siemię lniane zawiera związki śluzowe, białka, sterole, kwasy organiczne, enzymy, sole mineral­ne (m.in. magnezu, cynku, żelaza).
Jest bogate w olej, który zawiera glicerydy kwa­sów nienasyconych (m.in. linolenowego, linolo­wego), nieco mniej glicerydów kwasów nasyco­nych oraz fitosterole i witaminę E.
Siemię lniane ze względu na zawarte w nasio­nach śluzy jest niezastąpione w chorobie wrzo­dowej.
Stosowane jest w zapaleniu oskrzeli, jako środek przeciwkaszlowy.
Zewnętrznie używane jest w leczeniu skóry, przy oparzeniach i odmrożeniach.
Siemię lniane obniża poziom złego cholesterolu.

ADMIN 12-11-2019

ZIEMNIAK-WŁAŚCIWOŚCI

Ziemniak został przywieziony do Europy z Peru przez Hiszpanów około 1530 r. Powoli przyjął się we wszystkich krajach Europy, w Polsce pojawił się za Jana Sobieskiego, a rozpowszechnił w cza­sach saskich.
Ziemniaki dzięki zawartości glikoalkaloidu - tomazyny, hamują rozwój grzybów i bakterii.
Wywar z obierzyn ziemniaczanych usuwa złogi zalegające w nerkach. Ze względu na zawartość rutyny działa korzystnie na serce. Wspomaga leczenie alergii.
Świeży sok ze startego surowego ziemniaka (2 łyżki stołowe dwa razy dziennie) leczy prze­wlekłą nadkwasotę, nieprzyjemny zapach z ust, zaparcia, schorzenia wątroby.
Na pasożyty jelitowe działa sałatka z ziemnia­ków z dodatkiem 50 g oleju słonecznikowego spożyta w trzy kolejne wieczory.

ADMIN 12-11-2019

WODA MINERALNA

Obecnie sformułowanie „naturalna woda mi­neralna" nie jest związane z żadnym limitem ogólnej mineralizacji. Nazywa się tak wody podziemne, które podawane do picia w stanie naturalnym mogą wpływać korzystnie na różne funkcje fizjologiczne.
W tej grupie znajdują się wody o bardzo zróżni­cowanym składzie mineralnym.
Dobierając wodę butelkowaną należy uwzględ­niać indywidualne potrzeby.
Dla osób, które powinny ograniczać sól zaleca­ne są wody z niską zawartością sodu i chlorków.
Osobom z dolegliwościami żołądkowymi (nad-kwaśność) służyć będą wody ze znaczną ilością wodorowęglanów i sodu. Dla uregulowania perystaltyki jelit wybieramy wody ze znaczną za­wartością siarczanów oraz magnezu.

Informacje zawarte w dziale "Porady" pochodzą ze źródeł ogólnodostępnych. Jako administrator strony www.najmar.pl nie biorę za nie odpowiedzialności.