Wasze i nasze porady 

ADMIN 12-11-2019

TYP OSOBOWOŚCI - CZUJNY

Typ osobowości - czujny to osoba cechująca się wyczuleniem na wszelkiego rodzaju wypaczenia - idealista.
Czujny to osoba niezależna, ostrożna w kon­taktach z ludźmi. Jest spostrzegawcza i potrafi słuchać. Wysoko ceni sobie wierność i lojalność.
Ma specyficzne poczucie humoru, choć błysko­tliwe, to najczęściej cierpkie.
Przyjmuje krytykę bardzo serio, ale nie czuje się nią zagrożony.
Czujny powinien pracować na samodzielnym stanowisku, gdzie może działać bez bezpośred­niego nadzoru. Potrzebuje bowiem poczucia, że całkowicie kontroluje sytuację.

ADMIN 12-11-2019

SKŁADNIKI KOSMETYKÓW

Masło Shea - olej roślinny wytwarzany z nasion afrykańskiego drzewa z gatunku masłosz parka.
W kosmetykach występuje pod nazwami: Ma­słosz Parka, masło Karite, Butyrospermum Parkii.
Zawiera kwasy tłuszczowe: zarówno nasycone, jak i nienasycone, prowitaminę A (retinol), wita­minę E, woski oraz sporo fitosteroli.
Dodatkowo w maśle znajduje się kwas cynamo­nowy, który działa antybakteryjnie oraz chroni skórę przed promieniowaniem UV.
Nie ma lepszego kosmetyku na rozstępy niż ma­sło Shea.
Może być stosowane przy cerze tłustej, gdyż nie zatyka porów.
Polecane dla osób z atopowym zapaleniem skó­ry, gdyż łagodzi, natłuszcza i nie wywołuje po­drażnień. < Najlepiej masło Shea stosować w naturalnej po­staci.

ADMIN 12-11-2019

SKŁADNIKI KOSMETYKÓW

D-panthenol (kwas pantotenowy) jest natu­ralnym składnikiem występującym w skórze i włosach, niezbędnym do ich prawidłowego formowania się. Czysty kwas pantotenowy jest bardzo nietrwały w wodnych roztworach, dla­tego w kosmetyce stosuje się wyłącznie stabilną pochodną witaminy B5 - pantenol.
Pantenol jest bardzo dobrze tolerowany przez skórę, nie podrażnia, ani nie uczula. Działa gojąco, przeciwzapalnie i regenerująco, poprawia barierę lipidową naskórka. Nawilża, wygładza i pogrubia włókno włosa oraz zapobiega rozdwajaniu.
Przy niedoborach witaminy B5 pojawia się szorstkość i łuszczenie skóry, a włosy szybciej siwieją, stają się porowate i matowe.

ADMIN 12-11-2019

KĄPIEL Z OLEJKIEM

Miłą formą pielęgnacji ciała jest kąpiel z do­datkiem olejków eterycznych. Przygotujemy ją dodając do wody dwie łyżki wcześniej przygo­towanego płynu.
Płyn otrzymujemy przez zmieszanie 200 ml oleju roślinnego, 25 ml lecytyny z 20 kroplami olejku eterycznego. Rodzaj olejku eterycznego dobie­ramy w zależności od tego, jakie działanie ma przynieść przygotowywana kąpiel:
- pielęgnujące (olejek lipowy, rumiankowy, nagietkowy),
- pobudzające (olejek miętowy, rozmarynowy),
- odprężające (olejek lawendowy, z melisy),
- przeciwpotne (olejek z szałwii),
- zapobiegające przeziębieniom (olejek z kopru włoskiego, olejek z tymianku).

ADMIN 12-11-2019

LIFTING WOLUMETRYCZNY

Lifting wolumetryczny jest sposobem przywró­cenia twarzy młodego wyglądu. Stanowi alter­natywę dla drogich i inwazyjnych metod stoso­wanych w chirurgii plastycznej.
Polega on na wstrzykiwaniu w głębokie warstwy skóry preparatów ze specjalnych odmian kwasu hialuronowego. Preparaty są gęstsze i trwalsze od typowych wypełniaczy.
Lifting wolumetryczny jest zabiegiem, który w ciągu kilkunastu minut wypełnia zapadniętą objętość policzków oraz pozwala wymodelo­wać kształt twarzy, w dowolny sposób poprawić profil.
Rezultat zabiegu utrzymuje się ponad 2 lata.
W zależności od intensywności zabiegu cena waha się od 1000 do 3500 PLN.

Informacje zawarte w dziale "Porady" pochodzą ze źródeł ogólnodostępnych. Jako administrator strony www.najmar.pl nie biorę za nie odpowiedzialności.